19.04. 2019 Požár

Požáry lesních porostů, jednoznačně vedou žebříček událostí evidovaných hasiči v posledních dnech. Dnešní výjezd, tj. 19.4. ve 14,30 k obci Utín je dalším z důkazů, že pálení klestu po těžbě je obrovským rizikem a je třeba tuto činnost opravdu pečlivě zvážit. I přes snahu party dospělých a poměrně zdatných mužů, se těmto nepodařilo zabránit šíření počínajícího požáru, který  „utekl“ z hromady žhavého popela po pálení dřevní hmoty. Naštěstí měli muži tolik rozumu, že tísňovou linku 150 použili ihned a počínající požár se podařilo hasičům zastavit na ploše pouze asi 10 x 50 metrů. Přesto všechno na místě zasahovalo pět hasičských cisteren, na uhašení a ochlazení bylo spotřebováno 20.000 litrů vody a přes hodinu trvalo hasičům dostat místo do stavu, kdy se může předat zpět majiteli kompletně uhašené.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Havlíčkův Brod, JSDHO Česká Bělá a JSDHO Přibyslav. Celou událost si převzal vyšetřovatel příčin požárů.