12.06.2021 Požár lesa

V sobotu dne 12.06.2021 v 13:53 hod. vyjela jednotka k nahlášenému požáru u mezi obcemi Nížkov a Sázava, jednalo se o požár hrabanky, klestu a pokácené kulatiny o přibližné rozloze cca 40m2, který se rozdmýchal vlivem poryvu větru po předešlém pálení. Ohnisko požáru se nacházelo ve špatně přístupném terénu a jednotky proto museli využít přilehlou cyklostezku aby se v požáru dostaly. Jednotky provedla uhašení ohnisek a následně prolití hrabanky pomocí několika proudů, zasahovalo se v dýchací technice. Po domluvě s velitelem zásahu bylo místo předáno majiteli a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Na místě: JSDHO Přibyslav
     HZS Žďár nad Sázavou
     JSDHO Velká Losenice
     JSDHO Nížkov
                        
Technika: CAS 15M2R Magirus
     CAS 20 Tracker
    
Posádka: 4+1
     2+1