06.06.2021 Požár historické vily

V neděli dne 06.06.2021 v 4:14 hod. vyjela jednotka k nahlášenému požáru domu v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o požár historické vily, ve kterém se nacházela také ubytovna. Požár vypukl mezi 2-3 hodinou ranní, jednotky na místě evakuovali pomocí výškové techniky celkem 27 lidí, se souvislosti s požárem nebyl nikdo zraněn. Naše jednotka byla na místo povolána v 4:14, kdy byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Lokalizace požáru probíhala především z výškové techniky, jelikož zde bylo velké riziko zhroucení starých dřevěných stropů, bylo nasazeno hned několik útočných proudů. Následná likvidace požáru probíhala až do odpoledních hodin. Celková škoda byla vyčíslena téměř na 12 mil. kč. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Na místě: JSDHO Přibyslav
     HZS Havlíčkův Brod
     HZS Světlá nad Sázavou
     HZS Chotěboř
     JSDHO Havlíčkův Brod-Perknov
     JSDHO Havlíčkův Brod-Mírovka
     JSDHO Štoky 
     HZS SŽDC Havlíčkův Brod
     HZSp Čepro Šlapánov
     ZZS Havlíčkův Brod
                       
Technika: CAS 15M2R Magirus
     CAS 20 Tracker
    
Posádka: 11