14.06. 2019 Přívalové deště

Všichni kdo si v naší oblasti večer 13.6.2019 říkali, že varování meteorologů před prudkými bouřkami a přívalovými dešti není pro nás, byli ve velkém omylu. Bouřka udeřila se vší silou kolem půlnoci z 13.6. na 14.6. Všichni hasiči byli doma „v pozoru“ a vyčkávali co se bude dít. Téměř hodinu se jevilo, že je vše jak má být a žádná mimořádnost se naštěstí dít nebude. V 00,52 hodin operační důstojník ovšem tuto domněnku vyvrací a vysílá jednotku do obce Hrbov k čerpání vody z domu s podtextem – voda se valí z polí. Na místo vyjíždí první vůz a za ním JEEP Cherokee s přívěsem na čerpání vody. Během jízdy jsme ale rozděleni operačním střediskem na dvě samostatné jednotky a zatímco cisterna směřuje k původní události do Hrbova, Jeep je nasměrován do České Jablonné k zatopenému sklepu. Pak už jde všechno ráz na ráz. Obě vozidla jsou po splnění úkolu převelena do Polné, kde se prohnala bouřka se vší silou a zde čerpáme podle pokynů velitelů postupně nahlášená  zatopená místa. Domů odjíždíme ráno už za světla. Během noci jednotka zasahovala u šesti událostí způsobených přívalovým deštěm.