13.02. 2019 Technická pomoc

13.2.2019 v 12,38 hodin byl vyžádán výjezd jednotky k technické pomoci s textem – kočka uvězněná v okapu ve výšce třetího patra. Jednotka po příjezdu na místo průzkumem zjistila, že se v okapu ve výši třetího patra skutečně nalézá kočka. Za pomoci nastavovacích žebříků byl proveden pokus o odchyt, ale zvíře jsme spíše vystrašili, takže se schovalo. Z půdního prostoru se pak podařilo uvolnit část cihel, aby mohla kočka z okapu do prostoru půdy vylézt sama. Jednotka se po té vrátila zpět na základnu.
     Bylo by opravdu spekulací hodnotit zda právě tuto událost nemohl vyřešit šikovný muž bez použití tísňové linky. Ať bylo volání oprávněné či nikoliv, je nutné na tomto místě připomenout, že při povolání k výjezdu opouští svoje zaměstnání minimálně 6 lidí, kteří mohou chybět v tu dobu u opravdu vážné události.