14.02. 2019 Technická pomoc

Jako zlý sen se jeví 14.2.2019 zpráva o nutnosti výjezdu k záchraně kočky opět do obce Keřkov, opět do stejného domu. Nutno podotknout, že den před tím jednotka opustila místo zásahu s tím že jsou vytvořeny podmínky pro to, aby zvíře normálně opustilo okap  samo a vylezlo na půdu. Celá situace je okamžitě řešena s operačním důstojníkem jako podezření ze zneužití jednotky a je informován starosta města. Nicméně jednotka na místo vyjíždí situaci prověřit, protože událost byla oznámena na tísňovou linku. Po příjezdu opět stejná situace – kočka v okapu a žena stěžující si  na to, že zvíře už nebylo týden doma. Žádné ohrožení a nutnost záchrany není na místě shledána, kočka má prostor k tomu aby své působiště opustila sama.  Přesto je z půdy zvětšen  původní otvor k okapu a vytvořen ještě jeden o velikosti 50×50 cm. Otvory jsou tak veliké že jedním prolézá člen jednotky až k okapu a zjišťuje, že zvíře je pryč, je spatřeno na opačné straně domu. Majitelka zvířete je tentokráte důrazně upozorněna na to že oznámená událost nese znaky zneužití hasičské jednotky, na místo je vyslán zástupce městského úřadu k poučení osoby a jednotka se vrátila na základnu.