07.03. 2018 Oxid uhelnatý

Naprosto ukázkově se zachoval nájemník bytu z Přibyslavi, když po hlášení alarmu z instalovaného čidla na oxid uhelnatý, ihned vytočil tísňovou linku a vyžádal si na místo hasiče s detektorem plynů. Stalo se tak 7.3.2018 v 6,53 hodin. Jednotka na místě nenaměřila žádnou koncentraci. Mohlo jít o vybité baterie hlásiče, o chvilkový obrácený tah kotle, poruchu detektoru, odvětrání otevřeným oknem, to už zjistí odborník, který byl uživatelům doporučen. Společně s jednotkou HZS jsme  pána poučili o nutné prohlídce topidla a hlásiče a po závěrečném průzkumu jsme se vrátili na své základny. U tohoto typu události je třeba se mít obzvlášť na pozoru, oxid uhelnatý je bezbarvý a není cítit. Podcenění však mívá fatální následky. Použitá technika: CAS 15M2R Magirus, posádka 5+1

(text Ivo Šimanovský)