05.03. 2018 Dopravní nehoda

V Pondělí 5.3.2018 byla jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou automobilů z Přibyslavi směr Brzkov. Na zasněžené vozovce zde pravděpodobně jeden z řidičů nezvládl svoje vozidlo a čelně se střetl s protijedoucím. Vzhledem k tomu, že nehoda byla nahlášena bez zranění, nebyla na místo vyslána Zdravotnická záchranná služba. I přes ujištění obou řidičů, že lékařskou pomoc nepožadují, se jednomu z nich po chvíli udělalo nevolno a záchranka musela být na místo povolána. Z vozidel po nárazu unikly na silnici provozní kapaliny, které byly jímány sorbentem. Po vyšetření nehody Policií byly zlikvidovány zbytky ropných látek z vozovky a vozovka byla zprůjezdněna. Řidiči nakonec oba odjeli ve voze Záchranné služby k dalšímu vyšetření do nemocničního zařízení. Použitá technika: CAS 15M2R Magirus, posádka 5+1; Zasahující: JSDHO Přibyslav, HZS Havl.Brod, ZZS Jihlava a lékař v setkávacím systému „rendez vous“ Havl.Brod.

(text Ivo Šimanovský)