19.03. 2018 Dopravní nehoda

Dne 19.3. 2018 v 17:28 byla jednotka vyslána k dopravní nehodě jednoho nákladního vozidla, mezi osadou Keřkov a obcí Stříbrné Hory na silnici I/19. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o nehodu jedné nákladní automobilové soupravy – tahač + návěs, která sjela do silničního příkopu, nehoda neměla žádné zraněné. Následkem sjetí do příkopu došlo k uvolnění a vypadnutí části nákladu – ocelové konstrukční prvky. Při příjezdu na místo byla nehoda již vyšetřená policií, která na místě zasahovala již od cca 14:00. Řidič vozidla přivolal hasiče, dodatečně na základě zjištění malého úniku PHM z víčka nádrže tahače. Tento únik jednotka řešila použitím úkapové vaničky. Po příjezdu jednotky HZS jednotka vypomohla s odčerpáním PHM z tahače, osvětlovala místo zásahu a řídila dopravu.

Zhruba v 19:00 bylo velitelem zásahu rozhodnuto, že místo události bude předáno asistenční službě a jednotka se vrátila na základnu. Použitá technika: CAS 15M2R Magirus, posádka 4+1

(text Jiří Votava)