04.12.17 Vyproštění vozidel

4.12.2017. se celý den naplňuje výstraha meteorologů a časté sněhové přeháňky způsobují, že hlavní silnice z Přibyslavi do Havlíčkova Brodu se stává odpoledne kluzištěm. Jednotka je v 16,41 hodin vyslána společně s profesionály z Havlíčkova Brodu mezi obce Stříbrné Hory a Simtany k vyproštění nákladního vozidla. Na místě je zjištěno, že vlivem kluzké vozovky spadla dvě nákladní vozidla do příkopu a brání ostatním v průjezdu. Vozovku jsme ošetřili solí, kterou v zimě vozíme pro své potřeby a další posyp přivezlo velitelské vozidlo. Jeden nákladní vůz vyjel po té sám, druhý byl vytažen hasičskou cisternou. Jednotky se po náročných dvou hodinách vrátily zpět na své základny. Při cestě zpět jsme v obci Dobrá pomohli odstranit kamion ze středu vozovky který rovněž bránil v průjezdu a i z druhého výjezdu dnes jsme se vrátili zpět na základnu. Použitá technika: CAS 15-M2R Magirus, VEA Jeep Cherokee 4×4

(text Ivo Šimanovský)

(Ilustrační obrázek)

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *