24.10.2017 Pád letadla

Náročný a složitý zásah mají za sebou hasiči nejen z Přibyslavi. V úterý 24.10.2017 ve 12 hodin a 42 minut byl operačním střediskem vyslán příkaz k výjezdu na leteckou nehodu malého letadla za obec Nížkov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na poli za obcí havarovalo malé letadlo. Příjezd na místo a samotný zásah komplikoval rozbahněný terén. V letadle se nacházeli dva zaklínění a zranění muži, kteří museli být vyproštěni hydraulickým nářadím.  Oba byli následně s těžkými zraněními transportováni do nemocničních zařízení. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky a tři posádky zdravotnické záchranné služby. Velkou roli v celé situaci sehrál i řidič teleskopického manipulátoru, který nedaleko se strojem pracoval.Ten když vše viděl, použil duchapřítomně nakladač ke stabilizaci letadla až do příjezdu záchranných složek a i během celého zásahu . Nehoda je v šetření Policie ČR a letecké inspekce. Použitá technika: CAS 15M2R Magirus, posádka 3+1, VEA Jeep Cherokee 4×4

(Text Ivo Šimanovský)

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *