23.04. 2020 Požár na železnici

Dne 23.04. 2020 v 17:41 hod. byla jednotka vyslána k požáru trávy u kolejové trati č. 250 na kilometrovník 100,3 km mezi zastávkami Přibyslav – Nížkov. Při požárech železniční trati se jednotky v úseku Přibyslav – Sázava pohybují nejčastěji po staré kolejové trati, která se nacházela na dnešní cyklostezce Přibyslav. V následujících měsících, pokud bude přetrvávat sucho, nebudou požáry na železnici ničím vyjímečným a tak dbejte prosím zvýšené opatrnosti na cyklostezce. Naše vozidla zabírají celou šíři vozovky a musí se tak s opatrností (hlavně na bruslích) obejít. Jednotka likvidovala ohniska pomocí jednoho proudu C a po likvidaci se přesunula společně s jednotkou HZS stanice Žďár nad Sázavou k železniční stanici Přibyslav, kde právě i vlivem velkého sucha žhnuly a doutnaly železniční pražce. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

Na místě: HZS stanice Žďár nad Sázavou, HZS SŽ Havlíčkův Brod, JSDH Přibyslav, JSDH Nížkov, JSDH Nížkov-Buková, JSDH Nížkov-Špinov.