04.09. 2019 Požáry

Ve středu 4.9.2019 v 16 hodin a 40 minut sirény a zprávy sms oznámily, že za obcí Macourov hoří les. Houbař uviděl kouř z lesa a oznámil požár u Kasalova Mlýna. V tomto dlouho přetrvávajícím suchu operační důstojník aktivoval 4 cisterny. Po příjezdu k místu musela být část úseku absolvována pěšky, terén nedovoloval příjezd až na místo. Průzkumem bylo zjištěno, že na místě doutnají dva pařezy po předchozím pálení klestu, které si prolil nakonec majitel. Při návratu zpět informovalo operační středisko jednotky o právě nahlášeném požáru kombajnu u obce Česká Bělá. Jednotky proto vyjeli ihned na toto místo vzdálené cca 3 km. I přes to, že na místě byly pouhé 3 minuty od ohlášení dvě cisterny jejichž posádky ihned zahájili hasební práce, byl rozvoj požáru natolik prudký, že zničil přes polovinu samojízdné řezačky. Škoda na místě byla vyčíslena na 800 000,- Kč.