31.08. 2019 Dopravní nehoda

Po sérii výjezdů technického rázu, byla jednotka vyslána 31.8.2019 ve 13,18 hodin k dopravní nehodě motorky a osobního vozidla do obce Vepřová. Cesta k zásahu byla komplikovanější z důvodu probíhajícího cyklistického závodu jehož účastníci až na jednu výjimku odmítali respektovat vozidlo uplatňující právo přednosti v jízdě. V obci Vepřová jsme byli nápomocni lékařce která spolu s řidičem sanitního vozidla zajišťovala zdravotní službu na již zmíněném závodu a byla tedy na místě první. Na místě dvě zraněné osoby, z nichž jedna byla letecky transportována do nemocničního zařízení a druhá osoba pak pozemní cestou. Jednotka zajišťovala organizaci na místě, pomoc lékařům, přesun posádky vrtulníku na místo a transport pacienta nejprve do sanity a pak do vrtulníku. Dále pak běžné úkony, jako protipožární opatření, likvidace úniku provozních náplní a odstranění následku dopravní nehody, veškeré úkony společně s příslušníky HZS Žďár nad Sázavou. Po odstranění následků nehody se jednotka vrátila zpět na základnu.

Zasahovali: HZS KV stanice Žďár nad Sázavou, JSDHO Přibyslav, PČR Žďár nad Sázavou, LZS Jihlava, Lékařka s řidičem sanitky nemocnice Nové Město na Moravě.