Hasiči z Přibyslav vítězí. 

 Hasiči z Přibyslav vítězí. 

V sobotu 23.září proběhl již 22.ročník soutěže hasičských výjezdových jednotek o putovní pohár ředitele  HZS KV územní odbor Havlíčkův Brod. Tentokrát se zápolilo v Ledči nad Sázavou na fotbalovém stadionu a o organizaci samotné soutěže se podělil Hasičský záchranný sbor společně se členy Sboru dobrovolných hasičů v Ledči nad Sázavou, kteří při této příležitosti oslavili 145. založení svého sboru. Sychravé sobotní ráno jakoby zázrakem přešlo v příjemné sobotní dopoledne a tak výstřel startovní pistole v 10 hodin oznámil, že první družstvo v počtu 6.mužů zahájilo představení své dovednosti, provést v co nejkratší době požární útok, posléze sbalit nářadí a postavit se zpět do vyznačeného prostoru, to vše v co nejkratším čase a za stanovených podmínek. Startovní pořadí bylo letos určeno podle termínu došlých přihlášek a tak se stalo, že naše družstvo bylo tím zahajovacím. Pánové Rosický, Kalina, Höfer, Votava Martin a Votava Pavel pod vedením velitele družstva Miloslava Jonáka splnilo svoji disciplínu a pak už zbývalo čekat celé dopoledne na dalších 19 družstev jak si poradí ony. Čas 2 minuty a 49 vteřin se nepodařilo nikomu překonat a tak naše startovní pořadí se stalo zároveň celkovým umístěním a putovní pohár jsme si odvezli domů. O principu této prestižní soutěže, jsem v minulých letech napsal již dost a tak jen v krátkosti připomínám, že je zde vše založeno ne snad úplně na rychlosti, ale hlavně na praktičnosti, umu a taktice jednotlivých členů družstva. Čím lepší umístění, tím lepší důkaz o připravenosti a všestrannosti zvládat situace v reálném zásahu. Naši muži opět dokázali, že mají na to být na špici, a že i přes množství zásahů které řeší v průběhu roku, zvládají se ctí reprezentovat město. (Text Ivo Šimanovský)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *