Požár „kotle“ 11.9. 2017

Dne 11.9.2017 v 10 hodin a 59 minut je jednotka vyslána k požáru kotle ve sklepě v Přibyslavi. Při příjezdu na místo se ze sklepa rodinného domku valí hustý černý kouř nevěštící nic dobrého. Dvěma členům se ale daří proniknout v dýchací technice a za nulové viditelnosti až k místu vzniku požáru a daří se jim za pomoci vysokotlakého vodního proudu zahájit účinné hašení i přes skutečnost, že v místě se nachází láhev s propan butanem která je naštěstí záhy objevena rozpálená a je vynesena před dům kde je chlazena vodou. Ostatní členové se venku starají o majitele který se nadýchal zplodin hoření ve snaze požár uhasit a o jeho manželku, která byla odříznuta hustým dýmem v domě od únikových cest. Paní byla za pomocí dýchací techniky vynesena dvěma členy z domu a o zbytek se již postarala posádka záchranné služby. Díky rychlému zásahu dopadl tento požár  relativně dobře, škoda byla vyčíslena na pouhých 50.000 Kč a i přes smůlu, která starší majitele rodinného domku stihla, jsou oba naživu a nebyli ani transportováni do nemocnice. Vyvětrání celého domu a případné vymalování je snad už pouhou banalitou.

         I přes to, že požár nebyl nakonec v kotelně, ale v místnosti kde majitelé uskladňují ovoce a příčina požáru je nedbalostního charakteru při kterém shořely dvě lednice, využíváme tohoto příspěvku k upozornění, že začíná topná sezóna. Někteří z nás mají možná v kotli ještě popel z jara kdy se přestalo topit. Věnujte prosím chvilku svého času k překontrolování všeho co k topení budete používat, podívejte se kam budete odkládat popel, zda schody do sklepa a cesta do skladiště otopu a ke kotli je volně přístupná atd atd. Majitelé plynových spotřebičů a kotlů, ty hlavně vyzýváme aby si své spotřebiče nechali překontrolovat odborníky, neštěstí v podobě otrav o xidem uhelnatým se objevuje čím dál více a při tom jim lze určitě předejít.

  

*Ilustrační foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *