22.03.2022 Požár kravína

V úterý dne 22.03.2022 v 09:51 hod. vyjela naše jednotka k nahlášenému požáru zemědělské stavby v Janovicích, jednalo se o požár střechy kravína, ve kterém se nacházelo 179 býků. Při našem příjezdu na místě zasahovalo již několik jednotek a byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Z hořícího objektu bylo nezbytné vyvést všech 179 býků. Celý zásah byl prováděn v dýchací technice, navíc hasiči museli dávat pozor na několik agresivních kusů dobytka. Při zásahu byly zraněny 3 osoby, došlo také ke škodě na majetku Hasičů.

Požárem vznikla škoda v předběžné výši 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Na místě: JSDHO Přibyslav
          HZS Polná