29.07. 2020 Dopravní nehoda

Ve středu 29.07. 2020 v 14:01 hod. byla naše jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel s možným zraněním do obce Ronov nad Sázavou. Na místo jsme dorazili jako první a průzkumem jsme zjistili, že se jedná o srážku dvou nákladních automobilů značky TATRA. Vozidla jela za sebou, když první vozidlo začalo náhle brzdit kvůli protijedoucímu traktoru, druhé vozidlo už nezvládlo dobrzdit a narazilo do vozidla před sebou. Řidič z havarovaného vozu utrpěl pouze lehké povrchové zranění ale kvůli značnému poškození kabiny vozu jsme raději přivolali ZZS. Jednotka zajistila místo nehody, provedla protipožární zabezpečení, odstranila únik provozních kapalin pomocí sorbentu a uzavřela komunikaci pomocí pásky a výstražného kuželu. Místo události jsme předali kolegům z HZS stanice Žďár nad Sázavou a po dohodě s velitelem jsme se vrátili zpět na základnu.

Na místě: HZS stanice Žďár nad Sázavou, JSDH Přibyslav, ZZS Havlíčkův Brod, PČR Přibyslav, PČR skupina dopravních nehod Havlíčkův Brod.