22.09. 2019 Lesní požáry

Prudké poryvy větru v neděli 22.9.2019 způsobily rozfoukání ohnišť po pálení klestu a následně požáry v lesích, u kterých naše jednotka zasahovala. Poprvé v Olešence ve 14,45 hodin a po druhé v Utíně v 17,25. Příčinou je jak jinak než nedostatečně zabezpečené místo po pálení dřevního klestu po těžbě dřeva. Článků o této činnosti bylo již napsáno více než dost a proto je s podivem, že se situace neustále opakují. Pálení je třeba nahlásit na operační středisko, telefon 950 270 203, nebo na internetu HZS kraje Vysočina. Ohniště po pálení klestu  rozfouká vítr spolehlivě i po týdnu, takže po tu dobu denně kontrolovat. Když už požár přese všechno vznikne, na nic nečekejte a ihned volejte hasiče, každá minuta prodlení je pak drahá.
     Na likvidaci nedělních požárů se podílelo dohromady pět jednotek hasičů – Přibyslav, Olešenka, Čepro Šlapanov, Havlíčkův Brod a Česká Bělá.