12.01. 2019 Požár automobilu

V sobotu večer, konkrétně v 21:29 byl jednotce oznámen požár osobního automobilu v obci Nové Dvory. Na místo události vyjela jednotka s vozem CAS15 Magirus s posádkou 5+1. Jednalo se o plně rozvinutý požár motorového prostoru osobního vozidla značky Volvo. Řidič, který ve vozidle cestoval sám vypověděl, že zastavil v nezastavěné části obce, aby zkontroloval vozidlo zvenku protože se mu zdálo, že cítí něco spáleného. Ihned po zastavení, ale z motorového prostoru vyšlehly plameny a tak nedokázal už rozvoji požáru zabránit.

Jednotka na místě k likvidaci požáru použila vysokotlaký proud a zasahovala v dýchací technice.
Požár úplně zlikvidoval motorovou část vozu. Po likvidaci požáru a zadokumentování, jednotka předala místo události profesionálním hasičům ze Žďáru nad Sázavou a vrátila se na základnu.
Na místě zasahovali: JSDH Přibyslav – CAS 15M2R Magirus, posádka 1+5 a VEA JEEP, posádka 1+1, HZS Kraje Vysočina stanice Žďár nad Sáz. – CAS 20 Tatra, posádka 3+1.