25.07. 2018 Požár sklárny

Pouhé čtyři minuty uplynuly po nahlášení požáru na tísňovou linku a první cisterna se dostavila na místo požáru střechy skláren v Přibyslavi. V těsném závěsu za ní druhá a dohromady 12 lidí se okamžitě pouští do boje s plameny, které vyšlehly nad sklářskými pecemi 25.7.2018 ve večerních hodinách. V této době už byla bohužel plameny zachvácena celá střecha nad hutí. Rozvoj požáru byl bleskurychlý a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Přesto se podařilo odříznout plamenům cestu a zachránit zbytek provozní budovy a zázemí sklárny. Vzhledem k přetrvávajícímu suchému a teplému počasí byl celý zásah fyzicky pro zasahující velmi náročný. Na místo se sjelo celkem 8 profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek, Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Při požáru byl zraněn zaměstnanec sklárny.
Na místě zasahovali: HZS Havlíčkův Brod, HZS Žďár nad Sázavou, HZS Polná, HZSP Čepro Šlapanov, JSDHO Přibyslav, JSDHO Havlíčkova Borová, JSDHO Česká Bělá, JSDHO Šlapanov, ZZS Přibyslav, Policie ČR.