13.04. 2018 Požár trávy

Jak málo stačí v suchém počasí k zažehnutí požáru se přesvědčil muž, který vyžínal suchou trávu mezi stromky v lese u obce Dolní Jablonná. Po položení vyžínače na zem, se okamžitě od rozpáleného výfuku stroje vzňala suchá tráva a i přes veškerou snahu se oheň prudce rozšířil na mladý lesní porost. Dalšímu šíření už musely zabránit až přivolané požární jednotky. Muž který se snažil požár za všech sil uhasit, skončil nakonec v péči posádky zdravotní záchranné služby nadýchaný zplodin hoření a popálený. Na místě zasahovaly jednotky HZS Havlíčkův Brod, HZSP Čepro Šlapánov, JSDHO Přibyslav, Policie ČR, ZZS KV stanoviště Přibyslav.

Stalo se 13.4.2018 ve 13,17 hod.  Použitá technika: CAS 15-M2R Magirus , posádka 4 + 1; CAS 20/7000/600-S 2 LP Tracker , posádka 1 + 1
(text Ivo Šimanovský)